Opublikowano

Jak zakończyć zły najem – odcinek 2/3 „Rozliczenie nakładów i zakaz konkurencji”

Rozmawiają Piotr Dobrowolski i Tomasz Lebiedź.

Ta seria składa się z trzech odcinków:
1 – Jak wypowiedzieć najem;
2 – Rozliczanie nakładów;
3 – Prawda o Kaucji.

W audycji omawiamy sposoby zakończenia i rozliczenia umowy najmu nieruchomości lokali wynajętych na cele mieszkalne i na cele komercyjne. Jeśli chodzi o najem lokali mieszkalnych, to omawiamy najem zwykły, okazjonalny i instytucjonalny.

Wskazujemy na różnice i możliwości rozwiązania (wypowiedzenia) umów najmu na czas oznaczony i czas nieoznaczony.

W odcinku pierwszym skupiamy się na tym, jak najemca lub wynajmujący może (wcześniej) wypowiedzieć umowę najmu, jakie mają oni prawa i obowiązki.

Odcinek drugi poświęcony jest między innymi rozliczaniu nakładów dokonanych przez najemcę oraz określaniu stanu, w jakim należy nieruchomość zwrócić wynajmującemu.

Odcinek trzeci poświęcamy zwalczaniu mitów o tym, czym jest i czemu służy kaucja oraz jak się ją rozlicza, czy podlega waloryzacji itp.

Prawo w obrocie nieruchomościami - kurs online

Prawo w obrocie nieruchomościami – kurs online

67 lekcji (4 lekcje demo 😉 ) Bądź mądry przed szkodą 😉 📌Ustalanie warunków sprzedaży nieruchomości. 📌Umowy najmu nieruchomości. 📌Pułapki obrotu nieruchomościami gruntowymi. 📌Dziedziczenie nieruchomości (konsekwencje). 📌Weryfikacja stanu prawnego i badanie obciążeń nieruchomości. 📌Podatki związane z posiadaniem i obrotem nieruchomościami. 📌Zobaczysz też relacje z Webinarów o procedurze dzielenia działek budowlanych i o uzyskiwaniu dobrych warunków zabudowy. W nieruchomościach jesteśmy od 1989 i w tym kursie dzielimy się doświadczeniami zdobytymi w ciągu tych lat. W kursie, na podstawie doświadczeń pośrednika, inwestora i notariusza omawiamy prawo na przykładach sytuacji, które wydarzyły się w życiu (case study). Poznasz prawo i jego praktyczne zastosowanie w obrocie nieruchomościami. Pokazujemy też to, czego nie wyczytasz wprost z tekstów ustaw i rozporządzeń. Skorzystaj, a życie raczej nie spłata Ci przykrej (prawnej) niespodzianki  🙂 Kurs przeznacony jest dla: Pośredników w obrocie nieruchomościami Inwestorów ...
Zobacz dokładny opis i lekcję demo >>>

WIĘCEJ AUDYCJI O NIERUCHOMOŚCIACH ZNAJDZIESZ NA NASZYM BLOGU

#nieruchomości #rozwiązanienajmu #umowanajmu

close