Praktyki zawodowe dla pośredników w obrocie nieruchomościami

Praktyki dla agentów nieruchomości

  • Jak zacząć pracę jako agent nieruchomości?
  • Gdzie nauczyć się na czym polega praca pośrednika w obrocie nieruchomościami?

Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Praca pośrednika nieruchomości w praktyce oznacza konieczność połączenia specyficznej wiedzy prawniczej z umiejętnościami dobrej komunikacji interpersonalnej oraz praktyczną znajomością zagadnień marketingu.

Tych, którzy chcą odbyć praktyki dla agentów nieruchomości pracując w agencji pośrednictwa prosimy o kontakt >>>

 

Jak przekonać się, czy mogę być pośrednikiem nieruchomości?

praktyki dla agentów nieruchomości, praktyki dla pośredników w obrocie nieruchomościami, Praktyki zawodowe dla pośredników w obrocie nieruchomościami
Tylko praktyka zrobi z ciebie pośrednika

Są oczywiście organizowane szkolenia i kursy dla pośredników nieruchomości. Ale przecież dają one tylko teoretyczną wiedzę o zawodzie agenta nieruchomości. Ale przecież oprócz teorii przydałaby się praktyka w pośrednictwie nieruchomości. Samo studiowanie teorii pośrednictwa to jak nauka pływania w piaskownicy. Taki „teoretyczny” pływak rzucony na głęboka wodę z pewnością utonie. Podobnie „utonie” ktoś. kto zna tylko teorie pośrednictwa.

A w dodatku, aby być dobrym, skutecznym pośrednikiem trzeba mieć także odpowiednie cechy charakteru, które ułatwią osiąganie wysokich zarobków. Choćbyś był nawet najlepszym na świecie prawnikiem, to i tak nie zarobisz jako pośrednik nieruchomości jeśli jesteś mrukiem pozbawionym poczucia humoru i łatwości nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi.

Tylko praca w formie praktyki dla agentów nieruchomości pozwoli ci upewnić się, że jesteś predestynowany do pracy pośrednika nieruchomości.

Jak zdobyć praktyczną wiedzę o pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami?

Kiedyś, jeszcze przed ustawą deregulacyjną prowadzone były tzw. „obowiązkowe praktyki zawodowe dla pośredników w obrocie nieruchomościami”, ale często były to tak naprawdę prowadzone w grupach zajęcia teoretyczne. A działo się tak dlatego, że pracodawcy bardzo  niechętnie przyjmowali do siebie praktykantów. I nic dziwnego. Przecież to duży obowiązek a zarazem kłopot uczyć kogoś zawodu niemal od zera. To podejście pracodawców nie zmieniło się do dziś.

Dlatego wielu chętnych do pracy w pośrednictwie obrotu nieruchomościami zaczyna te pracę albo prowadząc działalność na własną, albo zatrudniając się w dowolnej agencji obrotu nieruchomościami. Czy to są dobre (uczące)  praktyki zawodowe dla pośredników w obrocie nieruchomościami? Niekoniecznie. W pierwszym przypadku wiąże się ona z dużym ryzykiem ekonomicznym. W drugim przypadku ryzykujesz, że twój pryncypał nie będzie miał cierpliwości lub możliwości do poświęcania swojego cennego czasu pracy na systematyczne uczenie ciebie tajników zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Gdzie odbyć praktyki dla  agentów nieruchomości?

Proponujemy odbycie tych praktyk w realnie działającej agencji nieruchomości zajmującej się obrotem domami, mieszkaniami i działkami w Warszawie i okolicach. W ramach praktyk dla pośredników nieruchomości poznasz niezbędne podstawy prawa, procedury pracy, sposoby radzenia sobie z różnymi typami klientów, prowadzenie transakcji obrotu nieruchomością  począwszy od przyjęcia oferty, poprzez sporządzenie jej reklamy, prezentacje i negocjacje warunków sprzedaży nieruchomości, aż do zakończenia procesu w kancelarii notarialnej.

 

Opublikowano: