Warsztaty tworzenia stron internetowych za pomocą WordPress

Warsztaty Budowy stron internetowych

Warsztaty WordPress  zalecane – 25 godzin zegarowych dla  1 osoby

  1. W trakcie zajęć samodzielnie budujesz własną stronę Internetową.
  2. Zajęcia mogą być dofinansowane >>>

Dzięki tym szkoleniom z WordPress  zaoszczędzisz godziny zazwyczaj marnotrawione na samodzielne poszukiwanie najlepszych rozwiązań przy budowie stron internetowych.

Uwaga: jeśli nie masz czasu, zamów u nas zbudowanie twojej strony Internetowej wystarczy napisać do  biurokomandytowej@symen.pl, lub zadzwonić.

Opinia uczestniczki zajęć:

Wordperssem zainteresowałam się przed rokiem, tworząc samodzielnie fotobloga ptakiniebieskie.pl. Zajęło mi to wiele tygodni. Wspierałam się wiedzą dostępną w sieci, ale to pochłaniało bardzo dużo czasu. W końcu trafiłam do firmy Symen na kompleksowe szkolenie. Okazało się, że w każdym niemal obszarze było wiele do dopracowania, począwszy od spraw związanych z instalacją programu, projektowaniem strony, po ciekawe funkcjonalności programu oraz zagadnienia SEO. W trakcie szkolenia przyswoiłam wiele zagadnień i pojęć, które dotąd stanowiły dla mnie obszary nie do przebycia i powodowały frustrację i generowanie błędów. Zaczęłam odkrywać prawdziwą moc wtyczek i widgetów, o jakich nie miałam pojęcia! W ciągu kilku dni uzyskałam wskazówki i wiedzę znacznie większą, niż ta przyswojona samodzielnie przez cały rok – o ogromnych możliwościach, jakie daje ten program. Teraz zaczynam z niego korzystać na zupełnie innym poziomie. Przede mną wiele ciekawych stron do stworzenia. I każda będzie inna! Na początek zapraszam na ptakiniebieskie.pl, mojego fotobloga, który stopniowo będzie udoskonalany i przebudowywany zgodnie z zasadami sztuki webmasterskiej. 🙂 Zoja Żak

Na warsztatach stacjonarnych dowiesz się:

1 Jak zainstalować WordPress

Przewodnik po możliwych sposobach instalacji WP. Porady dotyczące wpływu sposobu instalacji na późniejsze możliwości witryny internetowej. Celem tej lekcji jest dostarczenie wiedzy, która pozwoli na podjęcie decyzji zgodnej w twoimi faktycznymi potrzebami oraz rozsądnym budżetem.

2 Od czego zacząć pracę z WordPress,

czyli to, co należy zrobić niezwłocznie po instalacji. W lekcjach przedstawiamy ustawienia i wtyczki które pomogą spełnić wymagania prawne stawiane witrynom Internetowym (np. obowiązek informowania o stosowaniu cookies lub podobnych technologii umożliwiających śledzenie działań Internautów), oraz sposoby zabezpieczenia się przed atakami złośliwych robotów

3 Wygląd strony internetowej dla jej odbiorców (front end)

Omawiamy problemy związane z wyborem motywu (szablonu) witryny Internetowej, rozplanowania położenia nagłówków, różnych menu. Radzimy też jaka powinna być kolorystyka strony Internetowej w zależności od jej przeznaczania i głównej treści.

4 Tworzenie wpisów i stron

Podstawowa umiejętność to dodawanie wpisów (post) i stron (page) do witryny internetowej. Ale to nie wszystko. Im więcej treści w witrynie, tym większa potrzeba jej uporządkowania. Dlatego, wyjaśniamy jak można korzystać z kategorii i tagów. Ponadto pokazujemy jak poprawić własne błędy i na przykład zamienić wpis na stronę, lub na temat forum dyskusyjnego lub odwrotnie.

5 SEO – niech internauci znajdują twoją stronę

Prezentujemy narzędzie umożliwiające badanie twojej strony pod względem jej atrakcyjności dla wyszukiwarek internetowych (np. Google). Dzięki temu narzędziu będziesz mógł świadomie tworzyć treści, które trafia na pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania Google. A to przecież może zapewnić sukces!

6 O wyglądzie strony raz jeszcze

Jak sprawić, aby na różnych stronach i wpisach mogły wyświetlać się odmienne treści w menu, lub żeby w ogóle każdy wpis lub podstrona mogła mieć zupełnie inny układ. Dalsze porady dotyczące zarządzania motywem, kolorystyka i układem graficznym strony internetowej.

7 Kontakt z Internautami

Formularze umożliwiają kontakt z użytkownikami Internetu.. Ich rozsądne stosowanie może zwiększyć ilość zapytań od klientów. Pokazujemy jak je wdrażać i oprogramowywać np. automatyczne odpowiedzi na zapytania…

8 Grafika, galerie fotografii i pokazy slajdów

Internet to medium zdecydowanie obrazkowe, co oznacza, że atrakcyjna grafika przyciąga widzów. W kursie pokażemy jakie pliki wgrywać, jak wstawiać obrazki bez tła (tzn. wszelki inne figury niż „coś na tle prostokąta”), oraz jak sprawić aby grafiki wczytywały się szybko (były „lekkie”) o jak zabezpieczyć się przed ładowaniem zbyt dużych plików przez innych użytkowników witryny internetowej.

9 Video i audio na stronie

Poznasz wtyczki i inne sposoby pozwalające wstawiać audio i video w treści stron, wpisów oraz w bocznych menu. Wyjaśnimy też problemy i zalety stosowania różnych formatów video (flash, mpg4…)

10 Przyspieszenie działania strony

Żaden Internauta nie lubi czekać na załadowanie się widoku strony. Dlatego bardzo ważne jest aby twoja witryna internetowa ładował się szybko. Poznasz narzędzie umożliwiające obiektywny pomiar prędkości wczytywania stron internetowych, oraz sposoby i narzędzia, które mogą to ładowanie dodatkowo przyspieszyć np. poprzez dodatkową redukcję wielkości plików graficznych lub poprzez zamianę treści dynamicznych na statyczne.

11 Forum

Fora dyskusyjne w Internecie pomagają przyciągnąć dodatkowych odbiorców (klientów) i często zwiększają atrakcyjność witryny web i jej pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Niestety, wymagają też zarządzania nimi. W tej lekcji pokazujemy jak je zainstalować, na jakie ustawienia zwrócić uwagę.

12 Spolszczenia w WordPress

Skąd wziąć polskie wersje językowe dla motywów i wtyczek WordPress? Jak samodzielnie wykonać tłumaczenie?. Prezentujemy program do wykonywania tłumaczeń (plików .po oraz .mo), i sposób wgrywania tych plików. Pokazujemy też jak można samemu wykonać tłumaczenie, lub zmienić treść dowolnych napisów nawet wtedy, gdy dana wtyczka nie została przystosowana do zmieniania jej wersji językowych. Przy okazji dowiesz się o tym jak korzystać z transmisji FTP.

13 Listy użytkowników, zarządzanie użytkownikami

To co należy wiedzieć o nadawaniu uprawnień, zarządzaniu użytkownikami, wstawianiu ich zdjęć portretowych…

14 Newsletter i mailing

Witryna internetowa może (a nawet powinna) samodzielnie zdobywać klientów oraz umożliwić kontakt z nimi. Temu właśnie służą newslettery i systemu e-mailingowe. Jak zainstalować wtyczkę Newslettera, lub jak zainstalować formularz Newslettera dostarczanego przez zewnętrzny system mailingowy. Jakie są ograniczenia i kiedy warto zdecydować się na korzystanie z systemu zewnętrznego.

15 Wtyczki społecznościowe

Media społecznościowe są jednym ze sposobów przyciągania klientów. W tej lekcji pokazujemy jak zapewnić łączność strony zbudowanej na WordPress z mediami społecznościowymi np. z Facebookiem. Dowiesz się jak zamontować „pływającą” zakładkę prezentująca fanów twojej strony facebookowej, jak dodać przyciski „Like” i „Share” (Udostępnij), oraz jak sprawić aby twoje nowe posty z witryny automatycznie pojawiały się na Facebooku. Pokażemy też jak spowodować aby na Facebooku pokazywały się ustawione przez cienie (a nie przez Facebook) zdjęcia, tytuły i opisy promujące twoje treści.

16 Przenosiny, czyli import z innych systemów

Masz starą witrynę i chciałbyś jej treści przenieść na nową, tę tworzona za pomocą WordPressa. Jest to możliwe

17 Użyteczne dodatki

Kilka użytecznych dodatków: Odświeżanie wielkości miniatur i zbiorcze kasowanie spamerskich komentarzy, wstawianie map Googla…